6 vychytávek pro každého studenta

1. Nauč se odstavec a můžeš sníst odměnu.

12. Skladuj lahváče úsporně.

23. Plechovky nevyhazuj, použij část z nich do šatníku.

3

4. Budík tě nedokáže vzbudit? Zkus tohle.

4

5. Ochlaď si pivko během pár minut.

5

6. A na závěr to, co používá snad každý z nás. Před prezentací nadiktuj kamarádům, na které otázky se tě mají zeptat. Během prezentace se pěkně předveď a ukaž spolužákům a učitelům, jak jsi bystrý a znáš všechny odpovědi.

6

 

 

 

Soutěž o lístek na Majáles 2015 a další ceny

Soutěž i ty s Parafráze.cz!

Na našem Facebooku běží jednoduchá soutěž, do které se může zapojit úplně každý. Celkem 3 výherce vybereme náhodným losem 18.4.2015.

Bližší popis najdeš na FB, tak honem, zapoj se do soutěže právě teď a vyhraj lístek na Majáles nebo pár stovek na přepis textu zdarma.

Soutěž s Parafráze.cz o lístek na Majáles 2015 a další ceny

 

9 speciálních vychytávek pro každého studenta

Studentský život je úžasný, ale někdy máme prostě hluboko do kapsy. Následuje 9 kreativních vychytávek, které by měl znát každý student.

1. Ohřej si svačinu

1

… 

 

3 cesty, jak přestat mít deprese ze školy

Ráno vstáváme, jdeme do školy, jsme ve škole, přijdeme ze školy, děláme školní věci, jdeme spát. A pořád dokola. Tato rutina může hodně rychle omrzet a vede k depresím. Někteří se dokonce toho času, kdy jsou ve škole, bojí – zažívají totiž šikanu. Ty buď ale v klidu, tento článek ti ukáže 3 cesty, jak přestat mít deprese z koloběhu školního života. … 

 

10 + 1 způsobů, jak si vydělat peníze bez brigády (a kolik)

Víš o tom, že si můžeš vydělat peníze i bez rutinní brigády? Každý hledá způsoby, jak si vydělat peníze při studiu, málokdo už pak chce stát v Tescu a vybalovat zboží za malé peníze.

Není úplně složité sehnat brigády v Praze, brigády v Brně, v Olomouci nebo brigády v Ostravě, ale než se do toho pustíš, v článku ti dáme pár tipů, jak si vydělat peníze bez brigády.

parafraze-pokladnicka

… 

 

Příklad parafráze (+ co to je)

Obsah sdělení zůstává stejný, napíšeme ho však jinými slovy. Parafráze je přepis textu vlastními slovy (také parafrázování, přeformulování, opis). Také v případě parafráze se by se mělo odkázat na zdroj, z něhož bylo čerpáno. V případě parafrázování někdy zkracujeme – výsledný text bývá kratší, než ten původní. Kdy tuto techniku používáme? Parafrázujeme třeba při psaní bakalářské práce (v jejím průběhu, nebo pokud vás čeká korektura bakalářské práce – často se parafrázuje i při ní). Psaní diplomové práce, seminárky, referáty a podobně… vedle citací využívají rovněž parafráze. … 

 

9 věcí, co tě ve škole určitě neučili

1. Jak se šíří wi-fi signál ve tvém pokoji

1wifi

… 

 

PhotoMath: Aplikace, která za tebe vyřeší matematické příklady

Pokud ti dělá problém matematika (ehm, tak jako většině z nás), zkus novou aplikaci s názvem PhotoMath, vyřeší za tebe většinu matematických příkladů. … 

 

Bezpečné (a jednoduché) online platby přes PayU

Naše služba je smluvně svázaná se zprostředkovatelem online plateb PayU. Jde o jednu z nejvíce rozšířených a hlavně nejbezpečnějších služeb pro platbu na internetu v ČR, právě proto jsme si ji vybrali. Online platba přes PayU probíhá téměř okamžitě a tak dobití tvého kreditu na Parafráze.cz nebo jednorázová platba za přepis textu se ihned projeví na obrazovce tvého kompu. … 

 

Jak to začalo (a proč)

Projekt parafráze.cz má jednoduchou vizi – pomáhat studentům, kteří jsou na tom s časem na štíru (nebo těm, ehm, lenochům). Jsme skupina copywriterů, psát texty nás baví. Parafráze je jednoduše řečeno přepsání (či převyprávění) textu vlastními slovy. Takže, ty nám tvůj text zašleš a my ho přepíšeme vlastními slovy – vytvoříme z něj nový originál, podklad pro tebe, který pak využiješ dle libosti. 

Mnozí službu využívají:

  • při psaní bakalářské a diplomové práce,
  • seminární práce či referátu,
  • často nám ale také chodí texty, jenž budou po přepsání sloužit jako články na něčím blogu.

…