10 + 1 způsobů, jak si vydělat peníze bez brigády (a kolik)

Víš o tom, že si můžeš vydělat peníze i bez rutinní brigády? Každý hledá způsoby, jak si vydělat peníze při studiu, málokdo už pak chce stát v Tescu a vybalovat zboží za malé peníze.

Není úplně složité sehnat brigády v Praze, brigády v Brně, v Olomouci nebo brigády v Ostravě, ale než se do toho pustíš, v článku ti dáme pár tipů, jak si vydělat peníze bez brigády.

parafraze-pokladnicka

1. Vystupuj na ulici

Umíš kouzlit, hrát na kytaru jako tento týpek, co je až podezřele podobný Raidenovi z Mortal Kombat, zpívat, točit se na hlavě nebo něco podobného? Běž do ulic a vydělej peníze.

parafraze-kytara

 

Jestli budeš dobrý (a budeš třeba vypadat jak týpek na fotce, který si podle nás v redakci při této fotografii musel broukat „mmm“), vyděláš si denně klidně i přes litr (obzvlášť s eurama od turistů). A pokud se stydíš, vystupuj s maskou hlavy koně (jako kluk v Praze, který, dle cedule, jenž u sebe pokaždé má, shání střídavě peníze na snubní prsten a peníze na svatební cestu).

2. Založ si svůj YouTube kanál

Natáčej videa o tom, co tě baví, třeba o hře Minecraft, o vaření, dělej videa o fitness, o šminkách, o vaření… to je na tobě. Pokud budeš mít štěstí – najde se hodně lidí, které baví tvoje osobnost, charisma a obsah, o čem natáčíš.

parafraze-logoyt

Průměrný výdělek se pohybuje různě, za 1 milion zobrazení tvého videa si vyděláš klidně i 20 000 Kč. Pokud budeš mít hodně odběratelů a mnoho zobrazení, přijdeš si na slušné peníze.

3. Staň se bloggerem či bloggerkou

Dobrý způsob, jak si vydělat peníze na internetu (a vydělávat je ideálně dlouhodobě a hodně $$$), je stát se slavným blogerem či bloberkou. Nevíš jak blogovat nebo jak se na blogu vydělává? Princip se zdá být jednoduchý –  přilákej návštěvníky a prodávej reklamu.

parafraze-blog

Jasně, ono se to řekne – není to jen tak, ale i dnešní nejslavnější blogeři nějak začínali. Najdi si téma, co tě baví, a piš o něm. (Je mi jasné, že holky budou psát o módě a kluci o hrách. A o ženách.).

4. Podnikání on-line: založ si on-line byznys

Je jednoduché založit si e-shop (třeba na nějakém krabicovém řešení, kterých je na českém i zahraničním internetu spousta), prodávat můžeš cokoliv, ale vydělávat na tom je už věc další. Musí se počítat s investicemi do reklamy a propagace produktu, je krátkozraké spoléhat se na to, že se produkt začne prodávat sám.

Ale kdy jindy začít podnikat (nejen v on-line světě), než během studiu na vysoké škole?

5. Aukro bazar! Prodávej věci na aukru

  • Staré hodinky po bačičce,
  • onošené džíny,
  • náramky, které vyrobíš z gumiček,
  • hračky, se kterýma už si nehraješ.

6. Účastni se sezení / diskusí

Víš o tom, že můžeš vydělat za to, že někam přijdeš a řekneš svůj názor? Udělej tak, za jedno sezení (kolem hodiny) si vyděláš i přes 500 Kč.

7. Prodávej se

Ne přímo části těla nebo tvé sexuální služby, ale třeba:

  • plazmu (až 1000 Kč),
  • krev (2000 Kč, peníze ale nedostaneš přímo, můžeš je však využít při odečtení z daňového základu),
  • dámy vajíčka (až 20 000 Kč),
  • pánové sperma (800 až 1500 Kč).

parafraze-spermie

8. Odnes šrot

Nasbírej staré železo u dědy na zahradě a (s jeho dovolením) ho odvez do šrotu.

Za kilogram obyčejného kusu železa dostaneš třeba 2 až 3 Kč.

Nuooo… Ale za takový nový měděný lesklý drátek hrubší více než 1 mm dostaneš i přes 120 Kč (cena za kg).

9. Venči psy

Pokud máš rád pejsky tak, jako my všichni v Parafráze.cz, nabídni známým, kteří nemají moc volného času, že jim budeš venčit domácí mazlíčky.

parafraze-venceni-pejsku

Dostaneš se na vzduch a zvířátka tě nabijí pozitivní energií.

10. Doučuj

Umíš matematiku víc než tví spolužáci? Nabídni jim doučování. Za takové doučko si můžeš říct klidně od 150 Kč do 300 Kč za hodinu.

11. Piš pro parafráze.cz

Další způsob, jak si vydělat peníze, je psát pro Parafráze.cz. Máš zkušenost s psaním bakalářské práce (nebo diplomky), jsi kreativní a neděláš gramatické chyby?

Jsi fresh a rozený copywriter (či copywriterka)? Ozvi se na info@parafraze.cz.
Pokud znáš další možnosti, jak si během studia vydělat peníze, poděl se v komentáři pod článkem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *