3 cesty, jak přestat mít deprese ze školy

Ráno vstáváme, jdeme do školy, jsme ve škole, přijdeme ze školy, děláme školní věci, jdeme spát. A pořád dokola. Tato rutina může hodně rychle omrzet a vede k depresím. Někteří se dokonce toho času, kdy jsou ve škole, bojí – zažívají totiž šikanu. Ty buď ale v klidu, tento článek ti ukáže 3 cesty, jak přestat mít deprese z koloběhu školního života.

1. Nastav si denní rutinu

Vstaň brzy a jdi běhat, buď aktivní! Běh je dobrým způsobem, jak uvolnit přebytečný stres a přijít na pozitivní myšlenky. Najdi si něco, co budeš dělat po škole. Samozřejmě, vyhraď si čas i na učení, ale nemůžeš celý den věnovat pouze a jenom škole, to smrdí blázincem.

jogging

(Photo credit: EdYourdon, cc)

Místo brouzdání na webu a koukání na telku si najdi nějaké hobby. Zkus jízdu na kole, maluj, chytni foťák a blejskni svého psa, zpívej, choď plavat, do kroužku rétoriky, jdi do skateparku nebo na kulečník.

2. Ušetři si práci

Některé předměty prostě nechápeš? Popros kamaráda, ať ti látku vysvětlí, nebo si zařiď doučování. Domácí úkol, seminární práce do školy, psaní části bakalářské práce nebo diplomky může být někdy stresující, hlavně když tě tlačí čas. Využij služeb, které jsou k tomu určené a ušetři si práci (a čas), třeba právě Parafráze.cz – přepíše libvolný text vlastními slovy.

papers

(Photo credit: AnthonyTeobald, cc)

Správná motivace je také cestou. Některé hodiny ve škole jsou prostě nudné, je to jako čekat na vyschnutí právě namalované zdi, souhlasíš? Motivuj se: “Teď budu ještě chvíli dávat pozor a nebudu látku muset dohánět doma.” Dělej si poznámky, udrží tě to v lati a navíc – není nad to, když máš své vlastní zápisy, leze to víc do hlavy, než si složitě shánět cizí poznámky, ze kterých se naučíš velký kulový.

3. Vyhledej pomoc

Šikana – to nejzávažnější nakonec. Pokud se ti tohle děje, rychle vyhledej řešení a nečekej, až bude pozdě. S iniciátorem šikany nikdy nebojuj, to ho akorát více rozhořčí. Najdi si pomoc – kamaráda, strýce, tetu nebo odborného specialistu – a promluvte si.

Mít deprese ze školy není to, co byste měli zažívat. Život studenta je nádherný a pouhá změna maličkostí ve tvém životě může vést k pozitivním výsledkům, takže užívej studentský život plnými doušky a buď v pohodě!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *